Projekty UnijneAdministracja

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU ZA PIERWSZE PÓŁROCZE 2013/2014 - ETAP II
- od 01.10.2013r. do dnia 31.01.2014 r.

Dnia 01.10.2013r. w ramach projektu, rozpoczęły się zajęcia
- zajęcia rozwijające zdolności z języka angielskiego dla klas I-ych- 2 gr. po 8 uczniów.
- zajęcia rozwijające zdolności z języka niemieckiego dla klas III-ych- 1 gr. 8 uczniów
 Rodzice uczestników zakwalifikowanych do projektu podpisali stosowne dokumenty: kartę uczestnictwa dziecka w proponowanych zajęciach, oświadczenia oraz deklaracje. Zostali też zapoznani z regulaminem projektu oraz stronami internetowymi, na których umieszczone są wszelkie informacje o projekcie i stosowne dokumenty, a także z planem poszczególnych zajęć.
     Działaniami projektowymi objęliśmy w Etapie II projektu 24 uczniów
1. Do zajęć rozwijających zdolności z języka angielskiego zakwalifikowano  łącznie 16 uczniów z kl. I-ych,   w tym 7dz. i 9 chł.
2. Do zajęć rozwijających zdolności z języka niemieckiego zakwalifikowano 8 uczniów z kl. III-ich- 6dz. i 2 chł.
    Zajęcia odbywały się zgodnie z podanym  planem. Nauczyciele  prowadzący zajęcia zostali wyłonieni  z ogłoszenia na składanie ofert umieszczonego na stronach internetowych Gminy Nowe Miasteczko oraz Zespołu Szkół nr 1. Po wyborze osób sporządzono stosowną notatkę i podpisano umowy zlecenia na realizację zajęć, z zastrzeżeniem, iż wynagrodzenia za pracę nauczyciele otrzymywać będą po wpłynięciu środków z EFS. Na potrzeby zajęć językowych zakupiono materiały piśmiennicze na kwotę 96zł oraz  pomoce dydaktyczne, które są na bieżąco wykorzystywane w pracy z uczniami na kwotę 13 965zł. W ramach zajęć wykonywano zdjęcia dokumentując ich przebieg. Można je obejrzeć na stronie internetowej www.szkola.nowemiasteczko.org oraz www.nowemiasteczko.pl
     W ramach pracy koordynator przeprowadził co miesięczne spotkania z nauczycielami  prowadzącymi zajęcia, sporządzając notatkę z takiego spotkania. Na bieżąco każdy nauczycieli prowadzi dziennik zajęć oraz listy obecności. Pomoce zostały stosownie oznaczone oraz pracownie, w których odbywają się zajęcia Na zakończenie półrocza każdy z nich wykonał sprawozdanie merytoryczne z przebiegu zajęć i opisał ich efekty.

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZAJĘĆ ROZWIJAJĄCYCH  ZDOLNOŚCI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - prowadząca Lidia Harciarek

Na zajęciach rozwijających zdolności z języka angielskiego w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 uczęszczało 16 uczniów z kl. 1a i 1b. Zajęcia były realizowane z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych takich jak gry językowe, puzzle, piłki, klocki, plansze, słowniczki i karty obrazkowe, maty edukacyjne. Dzieci poprzez zabawę mogły uczyć się nowych słówek,  układać krótkie zdania i mini dialogi.
    Uczniowie także często korzystali z odtwarzacza CD, słuchając historyjek, ucząc się rymowanek i piosenek.
   Zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem technik informacyjnych takich jak tablety oraz laptopy. Uczniowie pracując z programem: My First English Words i My First English Words and Phrases w aktywny sposób mogli rozwijac swoje zdolności i umiejętności językowe.

SPRAWOZDANIE Z ZAJĘĆ ROZWIJAJĄCYCH ZDOLNOŚCI  Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO - prowadząca Klaudia Olejarz

Zajęcia rozwijające zdolności z języka niemieckiego prowadzone są w wymiarze 1 godziny tygodniowo dla grupy 8 osobowej. W zajęciach uczestniczą dzieci z klas 3 SP, które wcześniej nie uczyły się tego języka. Czas przeznaczony na zajęcia jest zawsze efektywnie wykorzystany. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczą w różnych formach pracy, stosowanych na zajęciach.
   Na bieżąco obserwuję zaangażowanie, pracę i postępy uczniów podczas zajęć. Prowadzę również rozmowy, zarówno z wychowawcami, jak i rodzicami dotyczące pracy dzieci.
     Podsumowując pierwszy semestr, przeprowadziłam anonimową ankietę, składającą się z pięciu pytań. Wyniki przedstawiają się następująco:
Nauka języka niemieckiego sprawia przyjemność - tak -75%, 12,5% - nie jest do końca przekonane
Dla wszystkich uczestników zajęć tematyka zajęć jest interesująca - 100%
Wszyscy uczniowie stwierdzili, że zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze - 100%
Punkt dotyczący stosowanych form pracy był zróżnicowany i wygląda następująco:
Stosowanie ćwiczeń leksykalnych - 50%
Gry i zabawy językowe - 87,5%
Wykorzystanie pomocy dydaktycznych - 75%
Wykorzystanie programów komputerowych - 62,5%
Wykonywanie prac plastycznych - 75%
Praca w parach - 50%
Praca w grupach - 75%
Chęć kontynuacji takiego typu zajęć wyraziło 75% ankietowanych, 25% stwierdziło, że raczej też przejawiałaby takie chęci.
  Analizując powyższe wyniki można stwierdzić, że uczniowie są zadowoleni z dotychczas przeprowadzonych zajęć i chętnie w nich uczestniczą.  Zarówno tematyka, jak i stosowane formy pracy są dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Myślę, że druga część zajęć będzie również w sposób pozytywny odebrana zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców.

Koordynator: Katarzyna Zielonka

Dodane 24 Mar 2014 przez Beata Garbacz