Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Miasteczku

Fotoreportaże 2011/2012

| Admin |
(Gallery )
Title: Wakacje czas zacząć - zakończenie roku szkolnego
Author: BG, MO
Number of images: 50
Visits: 728 Comments: 0
Date: 29.06.2012
Description:
Podczas uroczystego apelu w obecności zaproszonych gości i rodziców dyrektor szkoły Jacek Zawiślak dokonał podsumowania minionego roku szkolnego. Wręczone zostały pracownikom szkoły nagrody burmistrza oraz dyrektora. Najzdolniejsi uczniowie zostali uhonorowani świadectwami z wyróżnieniem, na które mozolnie pracowali przez dziesięć miesięcy. Wiele uwagi poświęcił opuszczającym już mury naszej szkoły trzecioklasistom. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe, a rodzice uhonorowani zostali Listami Gratulacyjnymi. Ważnym elementem uroczystości było ślubowanie uczniów klas trzecich oraz przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi.
(Gallery )
Title: Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej.
Author: BG
Number of images: 39
Visits: 634 Comments: 0
Date: 29.06.2012
Description:
29 czerwca jest ostatnim dniem, w którym uczniowie odwiedzili mury szkoły. Ubrani w odświętne stroje młodzi ludzie odbierali świadectwa z ocenami za ich całoroczną pracę, a potem czeka ich już tylko zasłużony odpoczynek od szkolnych obowiązków - WAKACJE. Najlepsi uczniowie na uroczystym apelu otrzymali świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a sztandar szkoły został przekazany w ręce nowego pocztu. Program artystyczny przygotowały klasy 6a i b
(Gallery )
Title: Bal absolwentów.
Author: BG,AJ,KU
Number of images: 85
Visits: 589 Comments: 0
Date: 15.06.2012
Description:
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, jak co roku, odbył się bal na zakończenie gimnazjum. Tym razem wyjątkowo w Zajeździe Kacper. 15.06.2012r. wszyscy uczniowie klas III gimnazjum a, b, c i d ubrani odświętnie pięknie zatańczonym polonezem rozpoczęli zabawę. Po chwilach wzruszenia w rytmach dyskotekowych bawili się do późnych godzin nocnych.
(Gallery )
Title: Przyszła łąka do Miasteczka
Author: BG, MO, TJ
Number of images: 86
Visits: 619 Comments: 0
Date: 9.06.2012
Description:
9 czerwca w obchodach dni Nowego Miasteczka brała udział nasza szkoła, organizując paradę Przyszła łąka do Miasteczka. Pogoda dopisała, uczniowie nie zawiedli, popisując się pomysłowością wykonania strojów. W tym dniu rynek zapełnił się najrozmaitszymi zwierzętami i kwiatami łąkowymi. Wszystkim bardzo się podobał ten wielobarwny korowów uczniów.
(Gallery )
Title: Działania Wolontariuszy
Author: BG, AS
Number of images: 14
Visits: 552 Comments: 0
Date: 8.06.2012
Description:
W związku z rozpoczynającym sie w Polsce EURO2012 Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy przygotowała akcje pt. Koko koko Euro spoko zagrzewająca piłkarzy do boju. Na uczniów czekało wiele atrakcji m.in. mogli nabyć gadżety kibica lub pomalować twarze i paznokcie w barwy narodowe.
(Gallery )
Title: Dzień Sportu
Author: BG, DH, MK
Number of images: 15
Visits: 457 Comments: 0
Date: 1.06.2012
Description:
1.06.2012 na sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Dnia Sportu. Podczas uroczystości nagrodzono dyplomami oraz upominkami najlepszych sportowców, którzy zawsze godnie reprezentowali szkołę, a w tym roku kończą naukę w murach naszej szkoły. Wyróżniono uczniów: Jakuba Kozłowskiego, Sebastiana Krawczyka, Adriana Zubowicza i Jakuba Jakubów. Kolejnym punktem obchodów Dnia Sportu był mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami gimnazjum, a nauczycielami. Mecz był zacięty i emocjonujący zakończył się wynikiem 3:1 dla uczniów.
(Gallery )
Title: Bezpieczna szkoła
Author: BG
Number of images: 18
Visits: 488 Comments: 0
Date: 28.05.2012
Description:
W dniu 28.05.12 r. w świetlicy szkolnej odbył się sejmik: Bezpieczna szkoła. W czasie którego przypomniano nam, jak powinniśmy prawidłowo zachować się podczas ewakuacji, w przypadku różnego typu zagrożeń (np. pożarem). Odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy przez Zespoły ratownicze, wyłonione spośród uczniów kl. III Gim. wyłonione podczas Klasowych Turniejów Udzielania Pierwszej Pomocy. Finaliści zainscenizowali udzielanie I pomocy w scenkach: Wypadek drogowy, Wypadek rowerowy.
(Gallery )
Title: Poznajemy stolicę
Author: BG, RDP
Number of images: 68
Visits: 456 Comments: 0
Date: 23-25.05.2012
Description:
W dniach 23-25.05.12r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczniowie kl. III b gim. mieli okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, Pawiak, Arsenał, Aleję Szucha i oczywiście Gim. im. Stefana Batorego, w którym znajduje się tablica upamiętniająca bohaterów Kamieni na szaniec. Kolejnego dnia wszyscy byliśmy zafascynowani postępem naukowym i technicznym w Centrum Nauki Kopernik oraz Planetarium. Panoramę Warszawy podziwialiśmy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Obowiązkowo musieliśmy zobaczyć Łazienki, Stare Miasto i Pałac Prezydencki, a także Muzeum interaktywne Chopina w Pałacu Ostrogskich. W drodze powrotnej odbyliśmy spacer po Powązkach. Uwieńczeniem wycieczki było zwiedzenie w Żelazowej Woli dworku Chopina i obiad w restauracji M. Gessler - Polka. Mimo wielu atrakcji, pozostał niedosyt.
(Gallery )
Title: Szkolna wycieczka
Author: BG, EP
Number of images: 29
Visits: 464 Comments: 0
Date: 9-11.05.2016
Description:
W dniach 9-11.05.2012 klasy 2a i 2c Gim wybrały się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Podziwialiśmy piękno natury, chodząc po górskich szlakach oraz poznawaliśmy tajniki wytwarzania szkła. Ostatniego dnia wycieczki nauczycieli zrobiły swoim podopiecznym psikusa i zabrały nas do sklepu trasą widokową mierząca 4 km, gdy dzieliła nas od niego odległość w linii prostej 100 m . Mimo zmęczenia wszyscy wrócili do domów zadowoleni.
(Gallery )
Title: 3 Maj
Author: BG i SK
Number of images: 24
Visits: 440 Comments: 0
Date: 30.04.2012
Description:
Dnia 30 kwietnia klasa I c gimnazjum zorganizowała apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji. Apel był częścią projektu edukacyjnego klas gimnazjalnych. W trakcie apelu uczniowie kl. I C zaprezentowali się w historycznych strojach z epoki sejmu czteroletniego oraz przedstawili inscenizację związaną z obradami sejmu i uchwaleniem konstytucji. Apel cieszył się dużym zainteresowaniem i ze względu na jasny przekaz informacji został bardzo dobrze odebrany przez społeczność szkolną.
(Gallery )
Title: Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej i trwa trzy dni.
Author: MO
Number of images: 17
Visits: 527 Comments: 0
Date: 24-26.04.2012
Description:
Część humanistyczna podzielona jest na egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, oraz egzamin z języka polskiego. Część matematyczno-przyrodnicza składa się z egzaminu z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia) oraz z egzaminu z matematyki. Część językowa składa się z egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Do części rozszerzonej obowiązek mają przystąpić tylko ci uczniowie, którzy uczyli się danego języka w szkole podstawowej.
(Gallery )
Title: 12 turniej wiedzy matematyczno-przyrodniczej.
Author: BG
Number of images: 19
Visits: 451 Comments: 0
Date: 3.04.2012
Description:
To już 12 turniej wiedzy matematyczno-przyrodniczej ,,Czar par” dla klas 4 SP przygotowany przez p. A. Tracewską i p. B. Garbacz. Każdą klasę reprezentowały cztery dwuosobowe drużyny, które zmagały się w 6 konkurencjach ( gra, dobieranka, zadanie matematyczne i przyrodnicze, szarada, zagadkowa krzyżówka. Zwyciężyła para z kl. 4 b Miłosz Woźniak i Karol Mazur. Gratulujemy.
(Gallery )
Title: Sprawdzian szóstoklasistów.
Author: BG
Number of images: 12
Visits: 504 Comments: 0
Date: 3.04.2012
Description:
3 kwietnia 2012 r. odbył się w naszej szkole sprawdzian szóstoklasistów. Uczniowi byli bardzo przejęci przed tak ważnym sprawdzianem. Wszyscy uczniowie w Polsce piszą takie same testy. Prace zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.
(Gallery )
Title: Koncert orkiestry z Tarnopola
Author: BG
Number of images: 22
Visits: 442 Comments: 0
Date: 22.03.2012
Description:
Za sprawą orkiestry Chamber Orchestra Continuo Filharmonii z Tarnopola na Ukrainie nasza sal gimnastyczna zamieniła się z sale orkiestrową i uczniowie mogli wysłuchać utworów smyczkowych wybitnych kompozytorów.
(Gallery )
Title: I Dzień Wiosny
Author: BG, AJ, BP
Number of images: 84
Visits: 534 Comments: 0
Date: 21.03.2012
Description:
Po raz kolejny uczniowie wspólnie z nauczycielami dali sie ponieść wiosennej fantazji. Korytarz rozświetlił się barwnymi strojami oraz niesamowitymi fryzurami, a za biurkami zasiedli prowadzący rodem z Hohwardu.
(Gallery )
Title: Konkurs rejonowy z biologii
Author: BG
Number of images: 8
Visits: 437 Comments: 0
Date: 21.01.2012
Description:
Dnia 21 stycznia br. w naszej szkole odbył się etap rejonowy konkursu przedmiotowego z biologii dla uczniów gimnazjum. Wzięło w nim udział 36 uczniów, z różnych s szkół mieszczących się na terenie dwóch powiatów (nowosolskiego oraz wschowskiego). Konkurs polegał na rozwiązaniu 27 zadań w ciągu 60 minut. Z danych umieszczonych na stronie kuratorium oświaty w Gorzowie wiemy, że 3 uczestników zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Gratulujemy!
(Gallery )
Title: Uczniowie przypomnieli historię Narodzenia Pańskiego.
Author: BG, JM
Number of images: 34
Visits: 436 Comments: 0
Date: 21.12.2011
Description:
,,Przyszliśmy tu do was z radosną nowiną, aby się pokłonić przed Bożą Dzieciną’’. To już wieloletnia tradycja naszej szkoły, że przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie kl. 1 B Gim. wystawiają jasełka dla całej społeczności szkolnej. Postacie Maryi, Józefa, Aniołów, Pastuszków i Mędrców wprowadziły nas w uroczysty świąteczny nastrój.
(Gallery )
Title: Spotkanie z Mikołajem.
Author: BG, JH
Number of images: 16
Visits: 467 Comments: 0
Date: 21.12.2011
Description:
21 XII 2011 r. przybył do Domu Kultury w Nowym Miasteczku Święty Mikołaj zaproszony został przez pana burmistrza W. Szkondziaka. Każde dziecko z klas 1- 5 SP otrzymało paczkę z łakociami, którą wręczał osobiście Mikołaj.
(Gallery )
Title: Narodowe Święto Niepodległości
Author: BG,WB
Number of images: 24
Visits: 429 Comments: 0
Date: 9.11.2011
Description:
W dniu 9.11.2011r. odbył się uroczysty apel z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Apel przygotowała kl. 1 A Gim. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty związane z utratą niepodległości, z walką o jej odzyskanie. Śpiewali patriotyczne pieści i recytowali utwory poetyckie. Oddali hołd poległym w walce żołnierzom.
(Gallery )
Title: Sejmik uczniowski
Author: WB, BG
Number of images: 56
Visits: 440 Comments: 0
Date: 27.10.2011
Description:
Dnia 27.10.11 r. świetlicy Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku odbył się sejmik nt ,,Jak elegancko zachować się przy stole’’. Jedzenie nie jest takie proste, jak to by się mogło wydawać, o tym mogli przekonać się zaproszeni na sejmik goście . W czasie sejmiku można było sprawdź swoją wiedzę na ten temat reguł rządzących zachowaniem w trakcie spożywania posiłków. Był także smaczny i zdrowy posiłek oraz możliwość ugruntowania wiedzy na temat tego co wypada, a co nie przy stole, czyli savoir vivre przy spożywaniu posiłków.
(Gallery )
Title: Świętno Edukacji Narodowej na wesoło.
Author: BG, AO, AW
Number of images: 58
Visits: 495 Comments: 0
Date: 13.10.2011
Description:
Uroczysty apel z okazji święta Edukacji Narodowej, które obchodzą wszyscy pracownicy szkoły. Z tejże okazji Samorządy Uczniowskie naszej szkoły zaprosiły wszystkich na Galę Wręczenia Nagród Dziękczynnych dla naszych Wielkich Krzewicieli Wiedzy. Nagrody były oryginalne, a obdarowani zadowoleni z docenienia ich codziennych starań.
(Gallery )
Title: Inauguracja Roku Sportowego 2011/2012
Author: BG
Number of images: 16
Visits: 408 Comments: 0
Date: 7.10.2011
Description:
Dnia 7 października 2011 r., w naszej szkole odbyła się Inauguracja Roku Sportowego 2011/2012. Jak zawsze organizowany przez nauczycieli wf-u apel promuje sportu i aktywność fizyczną, które wpływają korzystnie na kondycje fizyczną i na poprawę zdrowia każdego ćwiczącego.
(Gallery )
Title: Początek roku szkolnego
Author: BG
Number of images: 28
Visits: 519 Comments: 0
Date: 1.09.2011
Description:
Dzisiaj, 1 września 2011 roku, uczniowie pożegnali się już z błogim, wakacyjnym lenistwem i wrócili do szkoły, rozpoczął sie kolejny rok szkolny. Jest to również ostatni rok, w którym rodzice sześciolatków decydować będą, czy ich dzieci pójdą do szkoły. Od przyszłego roku będzie to już konieczność.
Powered by YaPig V0.95.0
© RomanS  do góry 
Statystyka generowana przez Reggi-Stat - www.reggi.pl