Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Miasteczku

Fotoreportaże 2012/2013

| Admin |
(Gallery )
Title: Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum.
Author: BG
Number of images: 44
Visits: 963 Comments: 0
Date: 28.06.2013
Description:
Nareszcie! Nadszedł najbardziej wyczekiwany przez uczniów dzień roku szkolnego – ostatni. Humory dopisywały jak chyba nigdy. Ale nie obyło się też bez nutki wzruszenia i kilku łez szczególnie u absolwentów gimnazjum – to koniec pewnego etapu w ich życiu i początek nowego. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody, dla uczniów którzy osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym . Apel zakończyła humorystyczna lekcje języka polskiego przygotowana przez naszych absolwentów.
(Gallery )
Title: Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej.
Author: BG
Number of images: 23
Visits: 600 Comments: 0
Date: 28.06.2013
Description:
W piątkowy, słoneczny poranek po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie poszli do swoich alma mater. Przede wszystkim po to, aby odebrać z rąk wychowawców świadectwa i pożegnać się przed wakacjami. Ten szczególny dzień rozpoczął się od uroczystego apelu i nagrodzenia najlepszych uczniów świadectwami z tzw. paskiem i nagrodami książkowymi. Z momentem wyjścia za progi szkoły rozpoczęły się wakacje.
(Gallery )
Title: Żegnaj szkoło
Author: BG, KW
Number of images: 42
Visits: 541 Comments: 0
Date: 27.06.2013
Description:
W Domu Kultury miało miejsce uroczyste zakończenie roku 2012/2013. Wierszyki i piosenki o tematyce wakacyjnej zaprezentowali uczniowie kl. 3 SP. Pożegnali oni szkołę na dwa miesiące wakacji. Zakończenie roku niesie ze sobą dużo radości, ale są i chwile smutku związane z pożegnaniem znanych i lubianych pań z klas 1-3. Uczniowie klasy 3 SP przechodzą do dalszego etapu edukacji po wakacjach poznają nowych nauczycieli uczących wielu przedmiotów.
(Gallery )
Title: Zakończenie roku najmłodszych – przedszkolaków.
Author: BG
Number of images: 23
Visits: 526 Comments: 0
Date: 26.06.2013
Description:
Dziś ostatni już raz przedszkolaki zaprezentowały się artystycznie przed wakacjami. W taki właśnie sposób pomachały na do widzenia paniom, kolegom, zabawkom, zasadom a przywitały wolny, radosny i przez wielu oczekiwany okres wakacji. Maluchy tańczyły , śpiewały i recytowały. Na widowni zasiedli dumni rodzice były występy, dyplomy, kwiaty, podziękowania, a nawet łzy wzruszenia.
(Gallery )
Title: Laureaci konkursów
Author: BG, AK
Number of images: 36
Visits: 528 Comments: 0
Date: 25.06.2013
Description:
Na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący całego roku pracy, na którym rozdano nagrody dla laureatów wielu konkursów. Były dyplomy, wyróżnienia oraz wiele nagród. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach i konkursach czego efekty były widoczne podczas apelu.
(Gallery )
Title: Taneczna parada
Author: BG
Number of images: 126
Visits: 829 Comments: 0
Date: 22.06.2013
Description:
Nasza szkoła rozpoczęła Dni Nowego Miasteczka barwnym i roztańczonym korowodem, który przeszedł ulicami miasta. Przebranych uczniów u wrót ratusza powitał Burmistrz W. Szkondziak. Korowód ruszył na stadion, gdzie na scenie uczniowie zaprezentowali tańce różnych narodów. Barwne przebrania i staranna choreografia uczyniły z pokazów niezwykłe widowisko. Ten pokaz był prezentem szkoły dla miasta i jego mieszkańców.
(Gallery )
Title: Bal gimnazjalny
Author: BG
Number of images: 52
Visits: 857 Comments: 0
Date: 21.06.2013
Description:
Bal oficjalnie otworzył dyrektor S. Kopyciel. Tradycyjnie już zabawa rozpoczęła się polonezem. Chłopcy bardzo elegancko prezentowali się w garniturach, a dziewczęta, po rezygnacji ze szpilek, odtańczyły go w balerinkach i dziewczęcych sukienkach. Wśród kreacji dominowały pastelowe kolory, co nadało polonezowi lekkości i subtelności. Całości dopełniały czerwone róże dla partnerek. Polonez jak zawsze zachwycał, szczególnie wzruszeni byli rodzice gimnazjalistów, ale również wychowawcy.
(Gallery )
Title: Zajęcia terenowe z zakresu edukacji przyrodniczej i regionalnej.
Author: BG
Number of images: 35
Visits: 529 Comments: 0
Date: 13.06.2013
Description:
Uczniowie klas 6 SP wzięli udział w Lekcji w przyrodzie, która była prowadzona nowoczesnymi metodami warsztatowo - ćwiczeniowymi z podziałem na grupy, co pozwalało zaktywizować wszystkich uczestników do prowadzenia obserwacji, prostych badań i udziału w grach dydaktycznych. Nasi uczniowie byli w Leśnej stadninie w Krzywczycach, gdzie doświadczyli radosnej zabawy na łonie natury, zobaczyli zalety czynnego wypoczynku w kontakcie z przyrodą i bogatym dziedzictwem kulturalnym naszego regionu.
(Gallery )
Title: Obozowisko rycerskie w Ostaszowie.
Author: MS
Number of images: 16
Visits: 451 Comments: 0
Date: 12.06.2013
Description:
12 czerwca dzieci z klasy 2 a i 3 c cofnęły się w czasie. Odbyły podróż do średniowiecznego obozowiska rycerskiego w Ostaszowie. Zobaczyły ekwipunek rycerzy, narzędzia kar i tortur, chatę czarownicy. Wysłuchały opowieści i legend średniowiecznych oraz wzięły udział w mini turnieju rycerskim.
(Gallery )
Title: Dzień sportu szkolnego
Author: BG
Number of images: 66
Visits: 734 Comments: 0
Date: 8.06.2013
Description:
W Święcie Sportu Szkolnego wzięli udział dziewczęta i chłopcy z SP oraz Gim. Uczniowie obu szkół wzięli udział w marszobiegu na dystansie 2000 m. Najszybsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Na koniec wszystkie dzieci, które ukończyły marszobieg wzięły udział w losowaniu nagród rzeczowych – 2 rowerów, 2 par rolek i 2 piłek.
(Gallery )
Title: Kolorowe jest życie dzieciaka
Author: AK
Number of images: 17
Visits: 466 Comments: 0
Date: 28.05.2013
Description:
28 maja z okazji zbliżającego sie Dnia Dziecka odbyła się w naszej szkole akcja zorganizowania przez Szkolną Grupę Młodych Wolontariuszy pt. Kolorowe jest życie dzieciaka. Uczniowie mieli w tym dniu okazję pomalować twarze na wszystkie kolory tęczy.
(Gallery )
Title: Wycieczka kl. I b i II b gimnazjum
Author: BG
Number of images: 39
Visits: 465 Comments: 0
Date: 20-22.05.2013
Description:
Celem wycieczki kl. I b i II b był Kraków jedno z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Uczniowie zwiedzili Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel. Byli również Obozie Koncentracyjny w Oświęcimiu, w Wadowicach oraz Wieliczce, aby zobaczyć Kopalnię Soli i trójwymiarowe malowidło na ryku.
(Gallery )
Title: Park Mużakowski
Author: BG
Number of images: 60
Visits: 476 Comments: 0
Date: 17.05.2013
Description:
Klasa 4 a i b ruszyły za granice sprawdzić swoje umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim. Odwiedziliśmy ogród zoologiczny w Weiswasser, z którego do Bad Muskau przejechaliśmy kolejką wąskotorową, by zwiedzić Nowy Zamek Pucklera. Po spacerze po parku Mużakowskim zarówno po stronie niemieckiej jak i polskiej wróciliśmy do domu.
(Gallery )
Title: Biskup Senior Bp Paweł Socha gościł w naszej szkole
Author: MO, AL
Number of images: 26
Visits: 1081 Comments: 0
Date: 17.05.2013
Description:
Biskup Senior Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej Ks. Paweł Socha gościł w naszej szkole. Podczas uroczystego apelu spotkał się z uczniami, przez których został serdecznie przywitany piosenkami, wierszami i kwiatami. Po ogólnym spotkaniu jego ekscelencja odpowiadał na pytania zadawane prze gimnazjalistów. Wizyta zakończyła się poczęstunkiem, w którym uczestniczyło grono pedagogiczne
(Gallery )
Title: Światowy Dzień Ziemi Święto naszej Planety
Author: AW, BG
Number of images: 29
Visits: 554 Comments: 0
Date: 15.05.2013
Description:
Co roku 22 kwietnia mieszkańcy Ziemi zwracają szczególną uwagę na spustoszenia, jakich dokonał człowiek na swojej planecie, jakie są tego konsekwencje i co należy zrobić, aby poprawić stan naszego środowiska. Do działań ekologicznych zachęcali nas w przedstawieniu Kargul i Pawlak niosąc pomoc wnuczce Ani oraz plakaty i informacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Każdy z nas powinien zastanowić się, jaka jest jego rola w ochronie przyrody w najbliższej okolicy.
(Gallery )
Title: Piesza wycieczka 6c SP
Author: MR
Number of images: 15
Visits: 445 Comments: 0
Date: 15.05.2013
Description:
Klasa 6 c w dniach 14-15.06.2013 r była na pieszej wycieczce po wzgórzach dalkowskich. Zawędrowaliśmy na górę św. Anny, przeszliśmy wąwóz annabrzeski wspinając się na wzniesienia oraz wieże widokową, pooglądaliśmy ciekawe drzewa , znaleźliśmy jagody i grzyby(kurki). Pogoda nam dopisała. Zmęczeni dotarliśmy do Miłakowa do Domu Gościa, gdzie bawiliśmy się przy ognisku i na placu zabaw. Nocka była krótka , bo wrażenia nie dały nam spać :)
(Gallery )
Title: Warsztaty Filmowe
Author: OH, MW
Number of images: 13
Visits: 416 Comments: 0
Date: 10.05.2012
Description:
Od grudnia 2012 roku w naszej szkole prowadzone są zajęcia warsztatowe realizacji obrazu filmowego, na których to dzieci uczą się technik filmowania. Począwszy od najprostszych zagadnień (klatka, kadr, plan filmowy) kończąc na historii i analizie filmu, dzieci uczą się nie tylko technicznych aspektów jak zrobić film, ale również starają się odpowiedzieć na pytanie po co w ogóle istnieje film i o czym warto opowiadać.
(Gallery )
Title: Warsztaty Aktywnej Twórczości dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
Author: KB
Number of images: 20
Visits: 430 Comments: 0
Date: 8.05.2013
Description:
Warsztaty odbywają się pod hasłem - Dźwiękowe wibracje zamknięte w instalacje - MUZYKA MIEJCA. Warsztaty prowadzone są przez panią Krystynę Betiuk.
(Gallery )
Title: Uroczysty apel z okazji 222 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Author: BG
Number of images: 14
Visits: 514 Comments: 0
Date: 30.04.2013
Description:
Apel zorganizowała klasa Ic z oddziału gimnazjalnego w Borowie Wielkim, pod kierunkiem wychowawczyni pani A. Nowak. Wystąpienie przygotowane zostało pod hasłem Historia potrzebna jest - nam wszystkim, także Tobie. Spotkanie umożliwiło wszystkim uczestnikom uświadomienie sobie faktu, że wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość.
(Gallery )
Title: Strażacy w szkole
Author: BG
Number of images: 14
Visits: 536 Comments: 0
Date: 29.04.2013
Description:
OSP z Nowego Miasteczka zorganizowali pokaz dla uczniów szkoły podstawowej. Strażacy zjawili się ze swoim sprzętem, by zaprezentować go maluchom. Przypomnieli też podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nie zabrakło też okazji do dokładnego obejrzenia wozu.
(Gallery )
Title: Egzamin Gimnazjalny 2013
Author: BG, MO
Number of images: 16
Visits: 594 Comments: 0
Date: 24.04.2013
Description:
W 2013 r. drugi rocznik uczniów III klasy gimnazjum przystąpi do egzaminu gimnazjalnego w nowej formule. Egzamin odbywały się od 23 do 25 kwietnia, zgodnie z harmonogramem. Testy egzaminacyjne mają ocenić wiedzę i umiejętności zdobyte podczas trzyletniej nauki. Prace gimnazjalistów są sprawdzane przez egzaminatorów, a wyniki są przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie otrzymają zaświadczenia z wynikami w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym.
(Gallery )
Title: Konkurs Młodzież w lasach Europy
Author: BG, MO
Number of images: 5
Visits: 453 Comments: 0
Date: 12.04.2013
Description:
W piątek, 12 kwietnia odbyły się w całej Polsce, w 208 szkołach YPEF eliminacje krajowe międzynarodowego konkursu wiedzy o lasach i leśnictwie Młodzież w lasach Europy. W naszej szkole 2 zespoły zmagały się z zadaniami konkursowymi. Trzydzieści najlepszych zespołów spotka się w maju na Krajowym Finale w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
(Gallery )
Title: Wycieczka kl. II a i III c
Author: MS
Number of images: 9
Visits: 477 Comments: 0
Date: 10.04.2013
Description:
Uczniowie kl. II a i III c pojechali 10 kwietnia na wycieczkę do Zielonej Góry. Zabawna opowieść o jaskiniowcach pt. "Krudowie'' bardzo się wszystkim podobała. Wizyta w palmiarni, gdzie są akwaria z egzotycznymi rybami oraz ogromne palmy, była dodatkową atrakcją
(Gallery )
Title: Wycieczka na pocztę w Nowym Miasteczku
Author: MS
Number of images: 7
Visits: 454 Comments: 0
Date: 6.04.2014
Description:
Uczniowie kl. II a zapoznali się z pracą pocztowców. Poznali drogę listu od nadawcy do adresata. Dowiedzieli się, w jaki sposób segreguje się paczki oraz listy. Najwięcej emocji wzbudziło użycie pocztowego stempla.
(Gallery )
Title: Zajęcia Ekoludek
Author: BG, BŚ
Number of images: 9
Visits: 424 Comments: 0
Date: 4.04.2013
Description:
Wszystkie dotychczasowe zajęcia rozwijających zainteresowania przyrodnicze Ekoludek uświetniały pomoce unijne: gry dydaktyczne, mikroskopy, piłki, wagi, kości, słowniki, albumy i atlasy. Zajęcia przebiegają w przyjemnej atmosferze, zawsze przy herbatce. Dzieci bezstresowo rozwijają zainteresowania o otaczającym ich świecie. Ważnym spostrzeżeniem uczniów po każdych zajęciach jest, że szybko się kończą i ciągle brakuje nam czasu.
(Gallery )
Title: KONKURS MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY dla kl. 4 SP
Author: BG, EP
Number of images: 38
Visits: 457 Comments: 0
Date: 4.04.2013
Description:
O godzinie 12.00 po sprawdzianie klas 6 w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie z trzech klas czwartych A, B i goście z klasy 4 z PSP w Borowie Wielkim po raz kolejny brali udział szkolnym konkursie matematyczno - przyrodniczym Czar par. Zwyciężyła para z kl. 4 A Oliwia Pyżyńska i Bartosz Dynak. Gratulujemy.
(Gallery )
Title: Sprawdzian szóstoklasisty - test z wiedzy ogólnej.
Author: BG
Number of images: 9
Visits: 507 Comments: 0
Date: 4.04.2013
Description:
Sprawdzian szóstoklasisty rozpoczął się o godz. 9 i trwał godzinę. W ciągu 60 minut trzeba było odpowiedzieć na pytania z j. polskiego, matematyki, historii, przyrody. Szóstoklasiści szukali informacji w tekstach źródłowych oraz odczytywali dane z wykresów, map. Na sprawdzianie można uzyskać max 40 pkt. Najlepiej punktowane są zadania otwarte.
(Gallery )
Title: Relacja z zajęć dla dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania.
Author: JP
Number of images: 10
Visits: 510 Comments: 0
Date: 26.03.2013
Description:
W ramach realizacji projektu Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych, odbywają się zajęcia dla dzieci z trudnościami w nauce pisania i czytania oraz zagrożonych dysleksją. Uczestnicy zajęć zostali wyłonieni na podstawie opinii i orzeczeń PPP oraz przez wychowawców klasowych.
(Gallery )
Title: Relacja z realizacji zajęć gimnastyki dla dzieci z wadami postawy.
Author: GS
Number of images: 8
Visits: 459 Comments: 0
Date: 23.03.2013
Description:
W prowadzeniu zajęć gimnastyki dla dzieci z wadami postawy wykorzystywane są różne pomoce dydaktyczne ufundowane ze środków EFS - tory przeszkód, piłki skaczące, trampoliny, chusta animacyjna, mini szczudła, hula hop, piłki, tunele, skakanki.
(Gallery )
Title: Konkurs Klik i pstryk
Author: BG
Number of images: 3
Visits: 460 Comments: 0
Date: 22.03.2013
Description:
Klasa 4 b SP wspierana prze 6 c wzięła udział w konkursie organizowanym przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne pod nazwą Klik i pstryk. Zadaniem uczestników było wykonanie przynajmniej 1 fotografii, na której zostało umieszczone logo WSiPnet. Jury już wybrało 30 najciekawszych, najśmieszniejszych i najbardziej pomysłowych zdjęć. Wśród wybranych były i nasz zdjęcia – wysłane przez p. B. Garbacz i K. Adamcio z kl. 4b. Nagrodzone prace- http://www.youtube.com/watch?v=lzOA2UEU13s
(Gallery )
Title: Przedszkolaki w szkole
Author: WG. EP
Number of images: 5
Visits: 499 Comments: 0
Date: 21.03.2013
Description:
21 marca, w pierwszy dzień wiosny naszą szkołę odwiedziła delegacja przedszkolaków z grupy p. I. Iwaniec. Przedszkolaki przyniosły własnoręcznie wykonane stroiki wielkanocne, które udekorowały pokój nauczycielski, gabinety pana i pani dyrektor, sekretariat szkolny oraz księgowość. Przedszkolaki po raz pierwszy miały okazję zwiedzić szkołę, zasiąść w szkolnej ławce oraz pisać po tablicy. Niektóre z nich już od września przyjdą do pierwszej klasy. Mamy nadzieję, że będzie im się tutaj podobać.
(Gallery )
Title: Pierwszy DZIEŃ WIOSNY
Author: BG,EP
Number of images: 35
Visits: 492 Comments: 0
Date: 21.03.2013
Description:
21 marca odbył się uroczysty apel z okazji pierwszego dnia wiosny. Jak nakazuje tradycja uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ciekawie i kolorowo poprzebierani. Nasze panie pedagog: J. Pająk i B. Hodyl wybrały najlepiej przebranych uczniów, którzy na apelu otrzymali nagrody.
(Gallery )
Title: Kolorowy i wesoły pierwszy dzień wiosny.
Author: BG, WG
Number of images: 39
Visits: 571 Comments: 0
Date: 21.03.2013
Description:
Czy istnieje bardziej kolorowa pora roku od wiosny? Bardziej radosna? Bardziej optymistyczna? Bardziej energiczna? 21.03.2013 mali i duzi przebrali się. Po szkole chodziły pajace, czarownice, żółwie, aniołki, biedronki, postaci z bajek. Były to w większości kolorowe stroje własnoręcznie zrobione z papieru, starych ubrań, które pocięto i coś do nich doszyć. Czasami wystarczyło ubrać coś za dużego i niepasującego do sobie, by wyglądać zabawnie. Na głowę włożyć perukę, kapelusz, lub chustkę i strój gotowy. Na korytarzu szkolnym można było zrobić oryginalny makijaż, pomalować paznokcie.
(Gallery )
Title: Sejmik uczniowski - Zdrowy styl życia
Author: ZP
Number of images: 15
Visits: 430 Comments: 0
Date: 13.03.2013
Description:
Jedzmy zdrowo, żyjmy kolorowo - do tego zachęcali uczniowie z Borowa Wielkiego w czasie sejmiku uczniowskiego na którym propagowano zasady zdrowego odżywiania. Oni wiedzą, że przestrzeganie zasad zdrowego żywienia pozwala utrzymać optymalną dla organizmu wagę bez potrzeby odwoływania się do specjalnych diet.
(Gallery )
Title: Zajęcia logopedyczne
Author: AS
Number of images: 33
Visits: 380 Comments: 0
Date: 23.02.2013
Description:
W ramach realizacji projektu „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych, pn.„Gmina Nowe Miasteczko uczniom klas I-III” od listopada 2012 r. odbywają się zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy prowadzone przez logopedę p. Angelikę Stolarz.
(Gallery )
Title: Życzliwi na co dzień.
Author: BG, EP
Number of images: 32
Visits: 437 Comments: 0
Date: 21.02.2013
Description:
W marcu 2013 r. w naszej szkole odbyły obchody Dnia Życzliwości. Organizatorami były panie E. Piotrowska, A. Sajpel, J. Pająk, B. Hodyl. Z tej okazji przeprowadzono wybory najżyczliwszych uczniów i nauczycieli. W każdej klasie uczniowie sami wybierali najżyczliwszego kolegę lub koleżankę. Dodatkowo za pomocą tajnego głosowania wybierano najżyczliwszych nauczycieli. Najżyczliwszych nauczycieli wybieraliśmy w trzech kategoriach w edukacji wczesnoszkolnej, szkole podstawowej w klasach 4-6 i gimnazjum. Ogłoszenie wyników nastąpiło na uroczystym apelu z okazji pierwszego dnia wiosny. Poniżej prezentujemy fotogalerię najżyczliwszych uczniów i nauczycieli.
(Gallery )
Title: Walentynki.
Author: BG
Number of images: 20
Visits: 459 Comments: 0
Date: 14.02.2013
Description:
Czternastego lutego w naszej szkole odbył się apel Walentynowy. Był to pierwszy taki apel z okazji dnia zakochanych. Działała też tego dnia poczta Walentynkowa.
(Gallery )
Title: Bal karnawałowy
Author: ES, JP, BG
Number of images: 35
Visits: 401 Comments: 0
Date: 11.02.2013
Description:
W dniu 11.02.2013r. w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy uczniów klas : III a, III b i II c. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu kilku rodziców, szkolna świetlica w ciągu kilku minut zamieniła się w salę balową, na której wspaniale bawiły się poprzebierane w przeróżne stroje dzieci. Karnawałowe tańce przeplatane były wieloma konkursami. Każdy uczestnik balu otrzymał symboliczną nagrodę. Zabawa przebiegła w miłej i wesołej atmosferze.
(Gallery )
Title: BAL PRZEBIERAŃCÓW
Author: BG
Number of images: 27
Visits: 473 Comments: 0
Date: 7.02.2013
Description:
W zimowe popołudnie odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów klas 4a i b - BAL KARNAWAŁOWY. W tym dniu gabinet nr 16 zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, kowbojów, duchów, biedronek i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Podczas imprezy odbywał się także konkurs na najlepsze przebranie. Oprawę balu dopełniła muzyka, przy której wszyscy chętnie tańczyli. Z niecierpliwością oczekujemy następnego balu.
(Gallery )
Title: Konkurs rejonowy z biologii
Author: EP,BG
Number of images: 24
Visits: 393 Comments: 0
Date: 9.01.2013
Description:
9.01.2013 r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu przedmiotowego z biologii. Przyjechało 38 gimnazjalistów z różnych szkół, którzy w etapie szkolnym uzyskają co najmniej 80% pkt. możliwych do zdobycia. Do III etapu – wojewódzkiego zakwalifikują się uczestnicy etapu rejonowego, którzy w tym etapie uzyskają co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. Wszystkim życzymy powodzenia.
(Gallery )
Title: Jasełka Bożonarodzeniowe
Author: BG, AS
Number of images: 39
Visits: 387 Comments: 0
Date: 21.12.2012
Description:
Dnia 21.12.12 w naszej szkole odbyła się inscenizacja Jasełek Bożonarodzeniowych pt. Przyszlimy tu po Kolendzie . W przedświątecznym przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy IB gim. Jasełka nawiązywały treścią do tradycji góralskich doskonale wplecionych w wydarzenia Betlejemskiej Nocy, gdzie nie zabrakło przebudzenia pasterzy w środku nocy i obwieszczenia im radosnej nowiny. Uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską. Występ aktorów uświetniły kolędy i pastorałki góralskie w wykonaniu solistki J. Jania. Uroczystość powstała pod kierunkiem A. Sajpel. Oprawę muzyczną zapewniła p. A. Jatczak
(Gallery )
Title: Muzyczne spotkanie
Author: GB
Number of images: 25
Visits: 376 Comments: 0
Date: 23.11.2012
Description:
Zespół VEO poprowadził warsztaty muzyczne z uczniami ZS nr 1 w Nowym Miasteczku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z instrumentami oraz nauczyć podstaw wydobywania z nich dźwięków. Jak to z reguły bywa największym zainteresowaniem cieszyła się perkusja. Poza warsztatami VEO zorganizowało też konkurs. Okazało się, że uczestnicy wykazali się dużą znajomością pięcioletnią historią zespołu. Najlepsi otrzymali nagrody w postaci dyplomu, płyty zespołu oraz podwójnych biletów do kina Helios na seans w technologii 3D. Na zakończenie VEO zagrało krótki koncert, który niewątpliwie przypadł do gustu większości młodych uczestników.
(Gallery )
Title: Sejmik uczniowski.
Author: RK, MW
Number of images: 15
Visits: 349 Comments: 0
Date: 14.11.2012
Description:
Tradycje i ceremoniał Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, które powstawały przez wiele lat były tematem uroczystego sejmiku uczniowskiego przygotowanego przez Jacak Zawiślaka w świetlicy szkolnej.
(Gallery )
Title: Narodowe Święto Niepodległości.
Author: BG, DK
Number of images: 32
Visits: 410 Comments: 0
Date: 9.11.2012
Description:
Zbliżająca się 94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem przygotowanym przez klasę 1 a gimnazjum. Uczniowie pokazali, że 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność i symbol zwycięstwa
(Gallery )
Title: II Diecezjalny Przegląd Piosenki Patriotycznej.
Author: AJ, BG
Number of images: 23
Visits: 402 Comments: 0
Date: 10.11.2012
Description:
10 listopada w Sulechowie odbył się II Diecezjalny Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym wzięły udział Justyna Jania, Julita Jania i Estera Padewska reprezentantki naszego miast. Świetnie zaprezentowały się na scenie zdobył konkursowe Grad Prix Dziennikarzy.
(Gallery )
Title: 7 Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej
Author: BG, MK
Number of images: 30
Visits: 370 Comments: 0
Date: 27.10.2012
Description:
W sobotę tj. 27.10.2012 r. nasza wspaniała 13 drużyna harcerska Włóczykije wzięła udział w 7 Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Nowej Soli. Harcerzy na szczęście nie zjadła trema i pięknie zaprezentowali się na scenie. Zaśpiewali piosenki - Mx harcerski i Harcerskie ideały. Oczywiście na tym nie koniec wrażeń. Przedstawiciele drużyny Włóczykije wzięli także udział w konkursie, w którym wygrali! Wyjazd był tak udany, że nawet w autobusie w drodze powrotnej nikt nie śpiewał głośniej od naszej drużyny.
(Gallery )
Title: Pasowanie na ucznia
Author: AW, BG
Number of images: 30
Visits: 397 Comments: 0
Date: 18.10.2012
Description:
W dniu 18.10.2012 r. odbył się uroczysty apel z okazji pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Najmłodsi bardzo przeżywali swój pierwszy występ przed tak liczną publicznością, ale pokazali się z jak najlepszej strony. Pięknie zaprezentowany ciekawy program artystyczny dowiódł, że swój pierwszy egzamin zdali na szóstkę i mogą już uważać się za prawdziwych uczniów naszej szkoły.
(Gallery )
Title: Dzień Edukacji Narodowej
Author: DK, BG
Number of images: 29
Visits: 404 Comments: 0
Date: 16.10.2012
Description:
Dzień Nauczyciela jest okazją do organizowania okolicznościowych spotkań. Takie też miało miejsce w świetlicy szkolnej. Długa i bogata jest historia naszej szkoły, na pożółkłych stronicach szkolnych kronik zapisane są pamiętne wydarzenia i nazwiska nauczycieli, którzy przez wiele lat, często w nieporównywalnie trudniejszych warunkach, wytrwale i z wielki zaangażowaniem realizowali trudne zadania edukacyjne. Odnosimy się z wielkim szacunkiem do osób które przez wiele lat tu uczyły.
(Gallery )
Title: Uroczysty apel
Author: BG
Number of images: 41
Visits: 396 Comments: 0
Date: 16.10.2012
Description:
Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Jest to okazja do zorganizowania uroczystego apelu przez Samorząd Uczniowski. Wykształcenie do jeden z piękniejszych prezentów, jakim można obdarować drugiego człowieka. Dlatego z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim pedagogom i wychowawcom uczniowie chcielibyśmy podziękować za trud, jaki każdego dnia wkładają w ich edukację.
(Gallery )
Title: Inauguracja roku sportowego.
Author: BG
Number of images: 12
Visits: 423 Comments: 0
Date: 8.10.2012
Description:
Coroczną tradycją w naszym Zespole jest rozpoczynanie roku szkolnego inauguracją roku sportowego. Również i w tym roku początek października (dokładnie 8 dnia miesiąca) wszyscy uczniowie zarówno szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w apelu inauguracyjnym.
(Gallery )
Title: Spotkanie z dzielnicowym
Author: AW
Number of images: 24
Visits: 378 Comments: 0
Date: 3-4.10.2012
Description:
W dniach 3 i 4 października br. uczniowie klas 1- 4 SP wzięli udział w spotkaniu z dzielnicowym naszego miasta p. M. Drgasem. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w razie różnych sytuacji niebezpiecznych, z którymi mogą spotkać się w domu, szkole, podczas korzystania z Internetu. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali drobne upominki.
(Gallery )
Title: Wycieczka do piekarni
Author: JP
Number of images: 3
Visits: 393 Comments: 0
Date: 27.09.2012
Description:
Dzięki uprzejmości państwa Gurecznych, uczniowie klas III a i III b SP mogli zobaczyć z bliska nowoczesny piec do wypieku chleba, utrwalili sobie także etapy powstawania chleba. Na zakończenie wycieczki dzieci odwiedziły również sklep przy piekarni. Otrzymały tam pyszne babeczki. Dziękujemy pani Gurecznej za opowiedzenie nam w ciekawy sposób o pracy piekarni. Uczniowie klas III a i III b z wychowawczyniami.
(Gallery )
Title: Lekcja przyrody w terenie.
Author: BG, JP, JW
Number of images: 37
Visits: 1068 Comments: 0
Date: 27.09.2012
Description:
Zajęcia warsztatowe o charterze edukacyjno – przyrodniczym realizowane w ramach Programu edukacyjnego na Wzgórzach Dalkowskich w Gospodarstwie Agroturystycznym Leśna Stadnina w Krzywczycach.
(Gallery )
Title: KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ…NIE ŚMIECĘ
Author: BG
Number of images: 20
Visits: 373 Comments: 0
Date: 14.09.2012
Description:
Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, jak co roku, włączył się w działania na rzecz zachowania czystości środowiska. Cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami wzięła czynny udział w akcji Sprzątanie Świata. W ramach tej akcji uczniowie sprzątali tereny wokół szkoły, cmentarza, stadion i jego okolice, tereny wokół bloków osiedli mieszkaniowych, drogę do lasku szkolnego, dawny PGR, oraz lasek szkolny.
(Gallery )
Title: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
Author: BG
Number of images: 22
Visits: 419 Comments: 0
Date: 3.09.2012
Description:
Inaugurację roku szkolnego 2012/2013 rozpoczął pan dyrektor Sławomir Kopyciel. Na wstępie przedstawił wszystkim swojego zastępcę panią Jolantę Kowalską. Szczególnie gorąco powitani zostali najmłodsi uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w klasie pierwszej. Nie zabrakło również ciepłych słów dla pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców. Po przemówieniu pana dyrektora głos zabrał burmistrz gminy i miasta Nowe Miasteczko p. Wiesław Szkondziak . Szczególnie miłym akcentem jego przemówienia były drobne upominki wręczone pierwszoklasistom. Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.
Powered by YaPig V0.95.0
© RomanS  do góry 
Statystyka generowana przez Reggi-Stat - www.reggi.pl