Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Miasteczku

Fotoreportaże 2013/2014

| Admin |
(Gallery )
Title: Konkurs matematyczny
Author: MS
Number of images: 4
Visits: 305 Comments: 0
Date: 31.05.2014
Description:
31 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Nowej Soli odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Czar par. W skład drużyny z Nowego Miasteczka weszły Maja i Marta Lotka, Stasia Krężel oraz Kuba Cisakowski. Maja i Stasia zdobyły III miejsce i do Nowego Miasteczka przywiozły piękny puchar. Uczniów przygotowała p. Małgorzata Strykowska.
(Gallery )
Title: Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w Gimnazjum.
Author: BG
Number of images: 49
Visits: 560 Comments: 0
Date: 27.06.2014
Description:
Zakończyliśmy kolejny rok szkolny w Nowym Miasteczku. Nagrody, dyplomy, świadectwa z wyróżnieniem, kwiaty, a potem dowcipna część artystyczna. Dla trzecich klas gimnazjów było to szczególne przeżycie. Wyjątkowa atmosfera sprawiła, że w oku niejednego absolwenta i wychowawcy zakręciła się łza…
(Gallery )
Title: Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w SP
Author: BG
Number of images: 45
Visits: 461 Comments: 0
Date: 27.06.2014
Description:
Uroczystości zakończenia roku szkolnego świętowaliśmy na apelu, podczas którego najzdolniejsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Klasy Szóste w części artystycznej zaprezentowały poloneza. Nareszcie wakacje, uczniowie mogą odetchnąć z ulgą.
(Gallery )
Title: Rozdanie nagród
Author: BG
Number of images: 20
Visits: 401 Comments: 0
Date: 26.06.2014
Description:
Rozdanie nagród uczniom, którzy brali udział w konkursach organizowanych w wielu dziedzinach w roku szkolnym 2013/2014. Nagrodzeni zostali najlepsi ratownicy, czytelnicy, recytatorzy, ekolodzy, matematycy, śpiewacy, „strażacy” oraz Ci najoszczędniejsi.
(Gallery )
Title: Zaczęli polonezem.
Author: BG
Number of images: 63
Visits: 778 Comments: 0
Date: 13.06.2014
Description:
Gorąca atmosfera i dyskotekowe hity, ale zaczęło się od zatańczenia tradycyjnego staropolskiego poloneza otwierającego bal gimnazjalny. Po doniosłych chwilach, pełnych emocji i wrażeń związanych z odtańczeniem dla wielu pierwszego poloneza w życiu, gimnazjaliści doskonale bawili się w rytmach już zupełnie współczesnej muzyki.
(Gallery )
Title: Poznajemy Poznań.
Author: JS
Number of images: 16
Visits: 418 Comments: 0
Date: 10.06.2014
Description:
Kl.3a i kl.3c pojechały na wycieczkę do Poznania. Zajęcia w Rogalowym muzeum wszystkim się bardzo podobały, a upieczone rogale świętomarcińskie smakowały wybornie. Po spacerze po poznańskim rynku, uczniowie pojechali do Palmiarni. Egzotyczne rośliny zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie.
(Gallery )
Title: Kuźnia młodych obywateli.
Author: JZ
Number of images: 14
Visits: 450 Comments: 0
Date: 5-6.06.2014
Description:
10 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem J. Zawiślakiem odwiedziło Warszawę w ramach zakończenia realizowanego projektu szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.Głównym punktem wycieczki była wizyta w sejmie oraz poznanie najważniejszych zabytków stolicy.
(Gallery )
Title: Po raz drugi na wycieczce zagranicznej.
Author: BG
Number of images: 58
Visits: 468 Comments: 0
Date: 5-6.06.2014
Description:
Uczniowie kl. 5 a i b SP poznają stolice Niemiec w czasie spaceru ulicami Berlina, a także zwiedzając Muzeum Techniki oraz Muzeum Pergamonu. Zobaczyli również park filmowy w Bebelsbergu i skorzystać ze wszystkich jego atrakcji.
(Gallery )
Title: SERCE DLA ZWIERZAKA
Author: BG, MO, WM
Number of images: 16
Visits: 369 Comments: 0
Date: 2.06.2014
Description:
Szkolny wolontariat pod opieką pań E. Piotrowskiej i A. Sajpel zorganizował charytatywną zbiórkę karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Jednocześnie nasza szkoła wzięła udział w powiatowym konkursie SERCE DLA ZWIERZAKA, w którym rywalizowaliśmy na ilość zebranej karmy z innymi szkołami naszego powiatu. Konkurs. W naszej szkole wolontariat ogłosił międzyklasowy konkurs na ilość zebranej karmy i akcesoriów : I miejsce zajęła kl. IV b , II miejsce kl. IV a, III miejsce kl. V b, IV miejsce kl. II b.Klasy, które zebrały największą ilość karmy w nagrodę wzięły udział w prelekcji z udziałem psa terapeutycznego. 2 czerwca przyjechała do nas pani A. Urbanowska z SJS 3006 Nowa Sól Huanem owczarkiem długowłosym.
(Gallery )
Title: Taneczna parada
Author: BG, MO
Number of images: 97
Visits: 603 Comments: 0
Date: 1.06.2014
Description:
W niedzielę, w ramach obchodów Dni Nowego Miasteczka, ulicami miasta przeszła Taneczna Parada, w której wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 1.Ogrom pracy włożonej przez nauczycieli, uczniów i rodziców dał niesamowity efekt końcowy. Wszyscy na scenie poruszali się z gracją i w rytm wylosowanego stylu muzycznego.
(Gallery )
Title: Droga ku świętości Jan Pawła II
Author: BG, AT
Number of images: 20
Visits: 492 Comments: 0
Date: 10.05.2014
Description:
Nasza szkła podobnie jak cała Polska świętowała wyniesienie na ołtarze papieża Jana Pawła II. Życie i drogę tego niezwykłego człowieka przybliżała nam klasa II b Gim w spektaklu pt. Droga ku świętości.
(Gallery )
Title: Święto konstytucji 3 Maja
Author: BG, MR
Number of images: 11
Visits: 402 Comments: 0
Date: 5.05.2014
Description:
Kl. Ic Gim. przygotowała apel na uroczystość 3 MAJA ,który zaprezentowała całej szkole. Apel był uroczysty i powiem, że byliśmy bardzo zadowoleni ze swojego występu, ponieważ każdy stanął na wysokości zadania i godnie się zaprezentował. Przygotowanie apelu i próby do niego były nie łatwą sprawą w związku z wieloma dniami wolnymi, które poprzedzały nasz występ, a jesteśmy klasą dojeżdżającą, co utrudniało nam możliwość spotkania się po południu. Daliśmy radę, co można było zobaczyć na apelu. Efekt końcowy był bardzo dobry :)
(Gallery )
Title: Krótkie spacery po Szklarskiej Porębie.
Author: BG
Number of images: 35
Visits: 486 Comments: 0
Date: 20-24.05.2014
Description:
Pensjonat Jaś stanowi bazę wyjść w Karkonosze. Pogoda pozwalała na dłuższe górski wycieczki Poruszaliśmy się trasami o wybitnych walorach poznawczych i widokowych. Zwiedzaliśmy przełom rzeki Kamiennej i potoku Szklarka idąc wśród oryginalnych wież skalnych. Widzieliśmy malowniczy wodospad, a przy nim gościnne schronisko Kochanówka, a także dotarliśmy do Muzeum Ziemi, Chybotka, Złotego Widoku i Perły Zachodu.
(Gallery )
Title: Dzień Sportu
Author: BG, AK
Number of images: 68
Visits: 563 Comments: 0
Date: 19.05.2014
Description:
Z okazji Dnia Sportu został zorganizowany bieg uliczny, do którego przystąpili niemal wszyscy uczniowie szkoły. Trasa zależała o wieku uczestnika i była dostosowana do możliwości uczestników. Dzień ten zawsze ma na celu promowanie sportu i aktywnego trybu życia.
(Gallery )
Title: Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1
Author: BG, AK, MO
Number of images: 55
Visits: 488 Comments: 0
Date: 26.04.2104
Description:
X Jubileuszowy Kiermasz Wiosenny na terenach szkoły przy ul. Marcinkowskiego 1 połączony z Dniem Otwartym Zespołu Szkół nr 1.
(Gallery )
Title: Zajęcia w terenie - poligon.
Author: MK
Number of images: 7
Visits: 434 Comments: 0
Date: 25.04.2014
Description:
Zajęcia klasy liceum ogólnokształcącego na poligonie szkoleniowym w okolicy Kożuchowa. Szkolenie prowadzą instruktorzy Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej 3006 z Nowej Soli
(Gallery )
Title: Egzamin gimnazjalny
Author: BG
Number of images: 7
Visits: 472 Comments: 0
Date: 24.04.2014
Description:
Od 23 do 25 kwietnia swoją wiedzę sprawdzali gimnazjaliści. W tych dniach uczniowie czterech klas gimnazjalnych przystąpili do egzaminu, który zdecyduje o ich przyszłości. Egzamin gimnazjalny trwa trzy dni i składa się z kilku części. I dzień to część humanistyczna - historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski. II dzień, to część matematyczno-przyrodnicza - test z przedmiotów przyrodniczych oraz zadania z matematyki. I wreszcie III dzień to język obcy nowożytny – uczniowie wypowiadali się pisemnie w języku angielskim lub w języku niemieckim.
(Gallery )
Title: Sukcesy Oli Stec
Author: AN
Number of images: 3
Visits: 410 Comments: 0
Date: 15.04.2014
Description:
Aleksandra Stec, uczennica klasy III d Gim. w ZS nr 1 w (zamiejscowy oddział w Borowie Wielkim), odniosła w r. szk. 2013/2014 ogromny sukces. Ola wzięła udział w rejonowym etapie konkursów przedmiotowych z : j. polskiego, historii, matematyki, j. niemieckiego, chemii oraz biologii. Wykazała się wszechstronną wiedzą, talentem i wielką pracowitością. Z j. polskiego i biologii zakwalifikowała się do etapów wojewódzkich. Ola uzyskała tytuł finalisty konkursu wojewódzkiego z biologii i tytuł laureatki konkursu wojewódzkiego z j. polskiego.
(Gallery )
Title: Pierwsze zajęcia prowadzone przez SJS 3006 z Nowej Soli
Author: ZS Strzelec
Number of images: 6
Visits: 413 Comments: 0
Date: 11.04.2014
Description:
W piątek odbyły się pierwsze zajęcia prowadzone przez SJS 3006 Nowa Sól dla klasy wojskowej z ZS nr 1 w Nowym Miasteczku. W pierwszym dniu szkoleniowym uczniowie zapoznali się z podstawami regulaminów, musztry, a też z podstawowym sprzętem który przyjdzie im w najbliższym czasie używać. SJS 3006 Nowa Sól, od miesiąca kwietnia rozpoczyna regularne zajęcia z klasą wojskową która przyjęła program szkolenia jednostki. Uczniowie klasy wezmą również udział w Warsztatach Lekkiej Piechoty edycja 2014.
(Gallery )
Title: Konkurs drużynowy klas czwartych
Author: BG, AT, WS
Number of images: 21
Visits: 404 Comments: 0
Date: 1.04.2014
Description:
O godzinie 12.00 po sprawdzianie klas 6 w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie z trzech klas czwartych A, B i C po raz kolejny brali udział szkolnym konkursie matematyczno - przyrodniczym Czar par. W tym roku zadania dotyczyły segregacji odpadów. Zwyciężyła para z kl. 4 B Julia Kosidło i Natalia Suczyłkin. Gratulujemy.
(Gallery )
Title: Sprawdzian szóstoklasisty
Author: BG
Number of images: 10
Visits: 452 Comments: 0
Date: 1.04.2014
Description:
Szóstoklasiści zakończyli właśnie pierwszy ważny sprawdzian w swoim życiu - najważniejszy test w szkole podstawowej. Rozpoczął się o godz. 9 i trwał 60 minut. Dzisiejszy sprawdzian szóstoklasisty oceniał wiedzę uczniów, ale również umiejętność zastosowania jej w praktyce. Dotąd test dotyczył wiadomości z języka polskiego i matematyki. Ale od przyszłego roku następuje zmiana - egzamin będzie miał 2 części. Pierwsza, rozszerzona o elementy historii i przyrody ma trwać 80 minut. Druga to test z języka obcego nowożytnego ma trwać 45 minut.
(Gallery )
Title: Międzynarodowy Dzień Teatru
Author: BG
Number of images: 5
Visits: 346 Comments: 0
Date: 27.03.2014
Description:
Gdziekolwiek na Ziemi mieszkają ludzie, rodzi się niepowtarzalny Duch Teatru. Pod drzewami w małych wioskach, a także w naszej szkole obchodziliśmy 27 marca 2014 Międzynarodowy Dzień Teatru. Propagatorką akcji była p. K. Betiuk.
(Gallery )
Title: Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych w Sulechowie
Author: BG
Number of images: 10
Visits: 448 Comments: 0
Date: 25.03.2013
Description:
Sara Sawicka uczennica kl. 6 b została laureatką dwóch wojewódzkich konkursów przedmiotowych - z przyrody i z historii. Z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty Bogny Ferensztain otrzymała nagrody i zaświadczenie, dzięki któremu będzie zwolniona ze sprawdzianu kończącego klasę 6SP. Jej nauczyciela B. Garbacz i J. Zawiślak otrzymali gratulacje za zaangażowanie w pracę na rzecz najzdolniejszych uczniów.
(Gallery )
Title: Nadeszła wiosna.
Author: BG, AK, WG
Number of images: 75
Visits: 589 Comments: 0
Date: 21.03.2014
Description:
Chyba żadnej pory roku nie witamy tak radośnie jak wiosny. Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był barwny, wesoły, pełen słońca i optymizmu. Panowała rozluźniona atmosfera. Po korytarzu kręciły się: krasnoludki, pszczółka Maja, Drakula, biznesmeni, klaun, babskie wojsko, pijacy, hipisi i wielu innych. W tym dniu tradycyjnych lekcji nie było. Wszyscy dobrze się bawili.
(Gallery )
Title: Międzyszkolny Konkurs Mistrz Rozprawki
Author: AK, BG
Number of images: 11
Visits: 400 Comments: 0
Date: 12.03.2014
Description:
12.03.2014r. w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku miała miejsce VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Mistrz Rozprawki. Celem konkursu jest rozwijanie twórczych uzdolnień uczniów i pogłębianie ich humanistycznych zainteresowań, a także lepsze przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej
(Gallery )
Title: Dzień Zdrowia w naszej szkole.
Author: BG
Number of images: 33
Visits: 440 Comments: 0
Date: 11.03.2014
Description:
Celem akcji jest promocja zdrowego stylu życia poprzez właściwe odżywianie oraz kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych u naszych uczniów. W tym roku zważyliśmy i zmierzyliśmy wielu uczniów, obliczyliśmy ich BMI, mierzyliśmy ciśnienie krwi uczniów i pracowników szkoły, przypominaliśmy o regularnym myciu zębów i fluoryzacji, propagowaliśmy picie mleka, zachęcaliśmy do jedzenie owoców i warzyw jak zdrowych przekąsek
(Gallery )
Title: Spektakl - Punkt zwrotny.
Author: BG, AK, DP
Number of images: 16
Visits: 385 Comments: 0
Date: 10.03.2014
Description:
Uczniowie klas I-III gimnazjum mogli obejrzeć spektakl poświęcony problematyce uzależnień pt. Punkt zwrotny. W wykonaniu artystów Impresariatu Artystycznego w Krakowie. Młodzież mogła dowiedzieć się czym jest uzależnienie, poznać fazy i mechanizmy uzależnień, konsekwencje zażywania środków odurzających. Spektakl pokazywał mechanizmy działania dilerów, przełamywał mity dotyczące zażywania narkotyków.
(Gallery )
Title: I Krajowa Wystawa Psów Rasowych.
Author: AK, BG
Number of images: 37
Visits: 413 Comments: 0
Date: 1.03.2014
Description:
Organizatorem imprezy był Polski Klub Psa Rasowego, Polski Związek Kynologiczny oraz Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku. Impreza odbyła się w naszej sali gimnastycznej W wystawie wzięło udział 36 psów, z którymi właściciele przyjechali z różnych stron Polski, m. in. z Warszawy i Szczecina. Rasą, jak dominowała w sobotę podczas wystawy, były owczarki niemieckie długowłose ale można było zobaczyć rottweilery czy maltańczyki.
(Gallery )
Title: Mali goście w remizie strażackiej.
Author: M.S
Number of images: 11
Visits: 432 Comments: 0
Date: 30.01.2014
Description:
Burmistrz Nowego Miasteczka Wiesław Szkondziak zaprosił uczniów klas 1-3 do nowej remizy. Dzieci zobaczyły wnętrze strażnicy oraz sprzęt i wozy bojowe. Budynek, choć tego z zewnątrz nie widać, w środku wygląda okazale. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali każdy zakamarek nowej remizy.
(Gallery )
Title: Karnawałowe szaleństwo.
Author: BG
Number of images: 47
Visits: 613 Comments: 0
Date: 30-31.01.2014
Description:
Przyjęcie karnawałowe powinno być wyjątkowe – szalone i huczne. Przygotowanie takiej zabawy to nie lada wyzwanie, wymaga zaplanowania przewodniego motywu oraz menu i atrakcji dodatkowych. Tego zadania podjęła się nasza Rada Rodziców. Wszyscy przebrani czuli się swobodnie, rytmiczna muzyka i dodatkowe atrakcje – kolorowe światła i konkursy zachęcały do tańca i zostały przyjęte entuzjastycznie przez dużych i małych uczestników zabawy.
(Gallery )
Title: Rycerze prowadzą lekcje….
Author: BG, AK
Number of images: 39
Visits: 437 Comments: 0
Date: 24.01.2014
Description:
Jak mawia stare przysłowie: jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz. Ile ważyła rycerska zbroja? A ile ważył miecz? Czy rycerz zawsze walczył konno? Czy damy nosiły pasy cnoty? Czy kat był złym człowiekiem? To tylko jedne z nielicznych pytań, na które odpowiedzi udzieli rycerze, którzy odwiedzili naszą szkołę. A każda odpowiedź była ilustrowana odpowiednim narzędziem rycerskiego fachu: miecze, topory, zbroje, dyby. W ten sposób to co mieli do powiedzenia na długo pozostanie w głowach uczniów, a każda klasówka z historii będzie o niebo łatwiejsza do napisania.
(Gallery )
Title: Konkurs rejonowy z biologii
Author: BG, AK
Number of images: 21
Visits: 465 Comments: 0
Date: 9.01.2014
Description:
Po raz kolejny w naszej szkole odbył się II – rejonowy etap konkursu przedmiotowego z biologii. Przyjechało 37 gimnazjalistów z różnych szkół, którzy w etapie szkolnym uzyskają co najmniej 80% pkt. możliwych do zdobycia. Do III etapu – wojewódzkiego zakwalifikują się uczestnicy etapu rejonowego, którzy w tym etapie uzyskają co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. Wszystkim życzymy powodzenia.
(Gallery )
Title: Jest jeden taki dzień … Jasełka przygotowane przez klasę 1 B
Author: BG, AT
Number of images: 27
Visits: 450 Comments: 0
Date: 20.12.2013
Description:
W piątek 20-go grudnia cała szkoła zebrała się na sali gimnastycznej by wspólnie oddać się nastrojowi zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Klasa I b Gim. przeprowadziła uczniów i zaproszonych gości przez Betlejemskie uliczki w poszukiwaniu nowonarodzonego. Wszyscy wspólnie z Józefem i Maryją przeżywali trudy znalezienia noclegu i towarzyszyli Świętej Rodzinie w grocie przy żłóbku. Widzowie mieli również szanse przenieść się do pałacu Heroda knującego spisek przeciwko nowonarodzonemu. Całość ozdobiona pięknymi kolędami i niezwykle barwną scenografią i strojami grających.
(Gallery )
Title: Rajd harcerski Choinka.
Author: AK, BG
Number of images: 17
Visits: 410 Comments: 0
Date: 7.12.2013
Description:
Tego roczny raj był 10 spotkaniem harcerzy w naszej szkole. Ponad 100 osób przybyło by po zmroku zmierzyć się ze swoimi słabościami i trasą liczącą prawie 15 km. Harcerska Choinka upłynęła w duchu integracji, dobrej zabawy, oraz współpracy i rywalizacji nocnych patroli.
(Gallery )
Title: Spotkanie z Mikołajem.
Author: BG, AK, JP
Number of images: 45
Visits: 462 Comments: 0
Date: 06.12.2013
Description:
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. KEN w Nowym Miasteczku mieli po raz kolejny okazję spotkać się z Mikołajem, który obdarowywał wszystkie dzieci paczkami ze słodkościami. Mikołaj zawitał do Domu Kultury, gdzie przybyły także uradowane z niespodzianki dzieci. Najbardziej zadowolone z paczek były maluchy - uczniowie kl. III. Ochoczo okazywały swoją wdzięczność Mikołajowi i Burmistrzowi Nowego Miasteczka p. W. Szkondziakowi. Recytowali krótkie wierszyki i wręczali im własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.
(Gallery )
Title: Wyjątkowy prezent. A może coś tak dla siebie...
Author: BG, MS
Number of images: 12
Visits: 442 Comments: 0
Date: 5.12.2013
Description:
Klasy 5a i 5b postanowiły pójść tropem mody na ręcznie dziergane ozdoby i dały popis umiejętności szydełkowania, a nawet pojawił się nowy termin włóczkowania. Obie klasy wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez mamę jednej z uczennic panią Annę Krężel. Celem warsztatów było zapoznanie z prostymi technikami szydełkowania i wykonanie z włóczki ozdobnego kwiatka, który można dodać do świątecznego prezentu dla mamy, babci, siostry. Mistrzowie szydełkowania- chłopcy- dziergali i pruli, dziergali i pruli...aż w końcu coś zaczęło wychodzić. Dziewczyny- okazało się- też się napruły, ale wszyscy odnieśli sukces- wykazali się nieziemską cierpliwością, co widać na zdjęciach.
(Gallery )
Title: Manifest pod hasłem - Stop przemocy
Author: AK,JP,BG
Number of images: 26
Visits: 469 Comments: 0
Date: 2.12.2013
Description:
2 grudnia 2013 roku o godzinie 12 odbył się manifest pod hasłem - Stop przemocy zorganizowany przez OPS w Nowym Miasteczku. W przemarszu udział wzięli uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum. Manifestację poprzedzono wieloma działaniami. W listopadzie z uczniami podczas lekcji wychowawczych omawiano problematykę przemocy następnie uczniowie mogli wykazać się kreatywnością tworząc transparenty z przemawiającymi hasłami przeciw przemocy.W ramach profilaktyki przeciwdziałania przemocy w klasach I-VI SP ogłoszono konkurs plastyczny pt. Mówimy NIE przemocy. Wpłynęło 20 prac z których wybrano 3 najciekawsze: I miejsce Z. Krzysztoń kl. III a, II miejsce M. Lotka kl. III a, III miejsce A. Świta kl. VI b.
(Gallery )
Title: Pomagamy leśnym zwierzętom
Author: BG, DW
Number of images: 36
Visits: 525 Comments: 0
Date: 22.11.2013
Description:
Projekt pod nazwą Leśna Stołówka polegał na wspólnym zgromadzenie karmy dla zwierząt dziko żyjących przez myśliwych i uczniów SP. Najwięcej żołędzi i tytuł Przyjaciela lasu otrzymała klasa V b. Najlepsza klasa nagrodzona została przez myśliwych honorowymi odznaczeniami oraz wspólnym wyjazdem do Zielonej Góry na trenażer myśliwski, gdzie mogła w atrakcyjny sposób, za pomocą makiety oryginalnej broni i symulacji komputerowej, poćwiczyć swoje umiejętności strzeleckie. Wyjazd połączony był z prezentacją tradycji, zwyczajów łowieckich oraz pogadanką na temat bezpieczeństwa w lesie z udziałem przedstawiciela Lasów Państwowych i zakończony wspólnym posiłkiem w restauracji Mc Donald´s.
(Gallery )
Title: Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Author: RK, AK
Number of images: 25
Visits: 547 Comments: 0
Date: 8.11.2013
Description:
Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości została zorganizowana przez uczniów klasy IA Gim pod opieką wychowawczyni P. R. Krawczyk i P. A. Jatczak. Mottem akademii były słowa Józefa Piłsudskiego: Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. Obecność Pocztu Sztandarowego, galowe stroje uczniów, powaga wszystkich zebranych pokreśliły uroczysty charakter uroczystości. W rocznicę odzyskania niepodległości, zawsze warto zwracać się wdzięczną myślą ku naszym pradziadom, by wspomnieć, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei - wyłoniła się nasza Ojczyzna - POLSKA.
(Gallery )
Title: Poznajemy Zieloną Górę – wycieczka klas 5 a i b.
Author: BG
Number of images: 48
Visits: 570 Comments: 0
Date: 25.10.2013
Description:
Klasy 5 a i b SP odwiedziły Krainę Słodkości w Zielonej Górze jedyną manufakturę słodyczy w województwie lubuskim, w której uczniowie wykonali własnoręcznie lizaki. Odwiedzili również Palmiarnie oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej, w którym największe wrażenie zrobiło Muzeum Dawnych Tortur.
(Gallery )
Title: Wycieczka do Karpacza
Author: BG, AT
Number of images: 52
Visits: 240 Comments: 0
Date: 17-18.10.2013
Description:
W dniu 17 października klasy 1a i 1b naszego gimnazjum ruszyły na podbój Karkonoskiego Parku Narodowego. Po blisko 3 godzinnej podróży, pod opieką przewodnika górskiego ruszyliśmy na spacer połączony z podziwianiem krajobrazu górskiego, kościółka Wang i schronisk. Po wycieczce nasi turyści spędzili niezapomniane chwile w hotelu Karpacz a drugiego dnia na stoku Kolorowa i w miasteczku Western City. Wieczorem opiekunowie oddali całe i zdrowe dzieci w ramiona stęsknionych rodziców.
(Gallery )
Title: Wystawa - Wspomnień czar.
Author: BG, MŚ
Number of images: 29
Visits: 489 Comments: 0
Date: 14.10.2013
Description:
Z okazji 40-lecia nadania Szkole Podstawowej w Nowym Miasteczku imienia Komisji Edukacji Narodowej została zorganizowana wystawa dokumentów upamiętniających to wydarzenie. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się fotogaleria, która wśród zwiedzających - byłych uczniów, emerytowanych nauczycieli - wywołała wzruszenie, przywołała wspomnienia lat spędzonych w Podstawówce.
(Gallery )
Title: 40-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej w Nowym Miasteczku
Author: BG, MO, MŚ
Number of images: 52
Visits: 603 Comments: 0
Date: 14.10.2013
Description:
14 X 2013 r. Jak co roku świętowaliśmy obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Jednak w tym roku było to wyjątkowe święto, bo Szkoła Podstawowa w Nowym Miasteczku obchodziła 40- lecie nadania jej imienia KEN. Z tej okazji odbył sie uroczysty apel przygotowany przez uczniów, na który przybyli licznie zaproszeni goście. Były podziękowania, życzenia, nagrody oraz pamiątkowe zdjęcie w szkolnej ławce.
(Gallery )
Title: Święto rzodkiewki i produktów regionalnych.
Author: BG, AO
Number of images: 17
Visits: 514 Comments: 0
Date: 21.09.2013
Description:
Rzodkiewka - małe, smaczne a przede wszystkim zdrowe warzywo było motywem przewodnim imprezy, która odbyła się w sobotę 21.09.2013r. na rynku Nowego Miasteczka. Dziękowano wówczas rolnikom za zebrane plony i smakowano regionalnych potraw. Nie zabrakło wspólnych śpiewów i tańców. Rozstrzygnięto także konkurs dla uczniów z Nowego Miasteczka i Borowa Wielkiego na najładniejszą postać z warzyw.
(Gallery )
Title: XX Sprzątanie Świata.
Author: BG
Number of images: 12
Visits: 568 Comments: 0
Date: 20.09.2013
Description:
Do akcji Sprzątania Świata włączyła się również nasza szkoła. W tym roku wspólnie Odkrywamy Czystą Polskę! Pod takim hasłem rusza tegoroczna, akcja Sprzątanie Świata – Polska, której finał przypada, jak zwykle na 3 tydzień września. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie będziemy wiedzieli dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej. Wszyscy musimy dołożyć starań by wokół nas było czysto.
(Gallery )
Title: Wakacje dobiegły końca i nadszedł czas by powrócić do szkoły.
Author: BG
Number of images: 16
Visits: 929 Comments: 0
Date: 2.09.2013
Description:
Po uroczystej mszy świętej, odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli m.in. uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami, przedstawiciele samorządu szkolnego, rady miasta oraz dyrekcja placówki. Nowy rok szkolny oficjalnie rozpoczął dyrektor szkoły Sławomir Kopyciel, który życzył wszystkim owocnej pracy i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Uczniowie w strojach galowych odebrali plany lekcji, według którego rozpoczną naukę już we wtorek.
Powered by YaPig V0.95.0
© RomanS  do góry 
Statystyka generowana przez Reggi-Stat - www.reggi.pl