Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Miasteczku

Fotoreportaże 2014/2015

| Admin |
(Gallery )
Title: Próbny egzamin gimnazjalny.
Author: AK,BG
Number of images: 13
Visits: 598 Comments: 0
Date: 13.01.2015
Description:
W kwietniu uczniowie trzecich klas gimnazjów przystąpią do egzaminów, z których suma punktów liczyć się będą podczas rekrutacji do liceum i technikum. By zdobyć tych punktów jak najwięcej, uczniowie muszą nie tylko uczyć się, ale także rozwiązywać testy, by nabrać wprawy. Od 13 stycznia przez 3 dni, gimnazjaliści sprawdzali swoje umiejętności rozwiązując testy z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języków obcych. Rozwiązując testy ćwiczeniowe uczniowie mogą sprawdzić, na ile są gotowi do egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się za trzy miesiące.
(Gallery )
Title: Jasełka
Author: BG
Number of images: 29
Visits: 410 Comments: 0
Date: 19.12.2014
Description:
Uroczystość przedstawień bożonarodzeniowych od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W świąteczny nastrój wprowadziła nas kl. 1 b gimnazjum pod kierownictwem p. A. Jatczak i A. Lotki. Uczniowie prezentując swoje umiejętności wokalno – recytatorskich na scenie przedstawili historię narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda.
(Gallery )
Title: Próbny sprawdzian szóstoklasisty.
Author: BG
Number of images: 9
Visits: 448 Comments: 0
Date: 17.12.2014
Description:
Uczniowie szóstych klas przystąpili w środę do próbnego sprawdzianu. Próba jest potrzebna, ponieważ w tym roku szóstoklasistów czekają spore zmiany. Sprawdzian będzie podzielony na dwie części. Oprócz testu, sprawdzającego wiedzę z języka polskiego i matematyki, uczniowie - po raz pierwszy - napiszą test z języka obcego. Na pierwszy egzamin przewidziano 80, a na drugi - 45 minut.
(Gallery )
Title: Kiermasz Świąteczny
Author: BG, MK
Number of images: 20
Visits: 466 Comments: 0
Date: 2.12.1014
Description:
Coroczny kiermasz organizowany przez Szkolną Grupę Młodych Wolontariuszy połączony jest z loterią fantową i pocztą świąteczną. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie - ozdoby świąteczne oraz kolorowe słodkości. Na kiermaszu można też kupić komuś bliskiemu prezent. To doskonała okazja, by poczuć magię zbliżających się świąt.
(Gallery )
Title: Apel z okazji Święta Niepodległości
Author: BG
Number of images: 32
Visits: 488 Comments: 0
Date: 12.11.2014
Description:
Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości został przygotowany przez uczniów kl. I LO. Składał się on z dwóch części – pierwszej oficjalnej, w czasie której uczniowie klasy mundurowej złożyli uroczyste ślubowanie i drugiej artystycznej. Występ był przeplatany utworami patriotycznymi zaśpiewanymi przez podopiecznych p. A. Jatczak. Dekoracja sali była symboliczna i przejmująca autorstwa uczniów kl. I LO
(Gallery )
Title: Przyjaciel Lasu – II edycja konkursu
Author: BG, DW
Number of images: 29
Visits: 433 Comments: 0
Date: 12.11.2014
Description:
Koło Łowieckie Orzeł w Nowym Miasteczku zorganizowało konkurs na zbiórkę żołędzi dla zwierzyny leśnej w wycieczce, która była nagrodą w konkursie o tytuł Przyjaciela Lasu udział wzięli zwycięzcy: klasa I c i klasa VI b z Nowego Miasteczka wraz z opiekunkami. Rozpoczęliśmy od wizyty w Ośrodku Hodowli Zwierzyny w Niecieczy, gdzie uczestnicy mieli okazję zobaczyć zagrodę z dzikami, danielami oraz wolierę z bażantami. Dzieci poznały także gwarę łowiecką, związaną z tymi zwierzętami oraz zapoznały się z pracą i rolą myśliwego. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem przy ścieżce edukacyjno – ekologicznej w Małaszowicach.
(Gallery )
Title: Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Author: BG, RK
Number of images: 23
Visits: 468 Comments: 0
Date: 17.10.2014
Description:
Organizatorami uroczystości były samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką pań – R. Krawczyk, M. Kopaczel i A. Jatczak. W akademii uczestniczyła całą społeczność szkolna – dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej. Nauczyciele otrzymali życzenia i podziękowania za cierpliwość, serdeczność, wsparcie i wyrozumiałość okazywane uczniom na co dzień. Życzenia przybrały formę wierszy, zabrzmiały nutami piosenek oraz wyrażone zostały tańcem, w wykonaniu formacji Dance Factory i Mega Luz.
(Gallery )
Title: Wycieczka do Parku Krasnala
Author: GS
Number of images: 15
Visits: 406 Comments: 0
Date: 21.10.2014
Description:
21 października kl.1b oraz kl.1c pojechały na wycieczkę do Nowej Soli. Zabawa w Parku Krasnala była niezwykle udana. Dzieci z wielką ciekawością obejrzały także zwierzęta w mini zoo.
(Gallery )
Title: Ślubowanie pierwszaków
Author: AK, BG
Number of images: 28
Visits: 442 Comments: 0
Date: 14.10.2014
Description:
Nadszedł długo oczekiwany moment ślubowania, a po nim pasowania na ucznia. Pan Dyrektor wielkim ołówkiem pasował pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. KEN. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał upamiętniający tę chwilę dyplom. Mamy nadzieję, że dzieci przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły będą ją godnie reprezentować. Wypełnianie swej roli przyniesie pierwszakom wiele radości oraz pozytywnie wpłynie na kształtowanie się ich osobowości.
(Gallery )
Title: Program - Umiem pływać
Author: JP, BG
Number of images: 5
Visits: 409 Comments: 0
Date: 11.10.2014
Description:
Nasza szkoła przystąpiła do programu powszechnej nauki pływania pt: Umiem pływać w 2014 roku adresowanego do uczniów klas III szkół podstawowych. Jak widać na załączonych zdjęciach wszystkie dzieci z zapałem uczą się pływać i sprawia im to dużo radości.
(Gallery )
Title: Święto pieczonego ziemniaka.
Author: JP.BG
Number of images: 11
Visits: 408 Comments: 0
Date: 11.10.2014
Description:
Dnia 11 października 2014 r. obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Pogoda dopisała, wiec impreza plenerowa cieszyła się duża popularnością. Były konkursy, tańce, śpiewy, malowanie twarzy, motory, strażacy oraz pyszne ciasta i nie tylko.
(Gallery )
Title: Żonkilowe - Pola Nadziei
Author: KO, BG,
Number of images: 9
Visits: 320 Comments: 0
Date: 10.10.2014
Description:
Nasz szkoła włączyła się do światowej akcji Pola Nadziei, z której dochód przeznaczony jest na pomoc ludziom starszym, chorym i cierpiącym. Szkolne koło CARITAS przeprowadziło zbiórkę do puszek, rozprowadzając wśród uczniów i nauczycieli cebulki żonkili. Udało nam się rozprowadzić 230 cebulek kwiatów, z czego część została posadzona na terenie szkoły.
(Gallery )
Title: Drugie w historii gminy Święto Rzodkiewki.
Author: AJ, AO, BG
Number of images: 19
Visits: 470 Comments: 0
Date: 20.09.2014
Description:
W naszym mieście odbyła się miejska impreza, zorganizowana przez władze miasta i miejscowego przedsiębiorcę Pana Wawrzyńczyka. Do naszego Miasteczka przybyło wielu sprzedawców z ciekawymi wyrobami. Dzieci z naszej szkoły przygotowały wystawę domków zrobionych z warzyw, na scenie można było zobaczyć miejscowe zespoły taneczne składające się z mieszkańców miasta w różnych grupach wiekowych. Nasi uczniowie wystąpili z tańce - polonezem w strojach ludowych, śpiewem szkolnych solistów i wesołym teatrzykiem.
(Gallery )
Title: XXI Sprzątanie Świata.
Author: BG
Number of images: 7
Visits: 443 Comments: 0
Date: 19.09.2014
Description:
Turysto! Szanuj środowisko!. Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata. Tym razem zachęca do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko w czasie wypoczynku, a także w czasie pobytu na łonie przyrody. Promowana była odpowiedzialna turystyka
(Gallery )
Title: Do szkoły wrócić już czas...
Author: BG
Number of images: 11
Visits: 1128 Comments: 0
Date: 2.09.2014
Description:
Uczniowie ZS nr 1 rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/15. Inaugurację roku szkolnego rozpoczęli uroczystą mszą w kościele parafialnym. Następnie na placu szkolnym zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły oraz całe grono pedagogiczne. Dyrektor życzył uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Miło było zobaczyć znajome twarze, wymienić się wrażeniami z wakacji. Uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy.
Powered by YaPig V0.95.0
© RomanS  do góry 
Statystyka generowana przez Reggi-Stat - www.reggi.pl